Msze św. w niedziele i uroczystości:
7.30, 9.30, 11.00, 17.00

Dni powszednie:
7.00, 17.00 (od IV do IX), 18.00 (od X do III)

Aktualności

Nowa strona Parafii

Cieszymy się, że udało nam się uruchomić nową stronę internetową Parafii. Jak widać jest jeszcze ona w stadium uzupełniania danych. Prosimy o wyrozumiałość. Niestety nie udało nam się odzyskać danych z poprzedniej strony. Wszelkie uwagi odnośnie zawartości strony mile widziane.

Historia Parafii św Marcina

Historia Polski nierozłącznie związana jest z historią kościoła, a tego w Bystrej długo nie było. W roku 1338 została utworzona parafia w Pcimiu, która swym zasięgiem objęła rozległy teren puszczy karpackiej, w której znalazły się tereny dzisiejszej wsi Bystra, a od 1498 roku teren ten został włączony do parafii w Łętowni,.. Czytaj dalej...