Zalogowani

wiara.pl - informacje

Najciekawsze wiara.pl
  • Relikwie z pętelką
    Najmniejsze muzeum w Polsce doczekało się stałej ekspozycji.
Kilkaset guzików, schowanych w walizce, znalazło swoje miejsce w gablocie w Galerii Łowickiej.
  • Time to say Goodbye
    Tydzień z Chrisem Botti:
  • Jeszcze wyżej
    W czasach, gdy filmowa burleska świeciła największe triumfy, okularnik Harold Lloyd był popularniejszy niż Charlie Chaplin, czy Buster Keaton. Dziś w cyklu o filmach wszech czasów „Jeszcze wyżej” z 1923 roku.
  • Tylko dla kobiet
    Najpierw siadają przed ikoną krzyża, a potem rozmawiają przy herbacie. O Biblii, czyli o swoim życiu.
  • Bądź pełen łaski
    Te mniej lub bardziej przyziemne: „Kupić jeszcze trochę sprzętu”, „nagrać płytę z własnym materiałem”, „rozwijać swoje talenty” i to najważniejsze: „być zbawionym i pomóc dojść do zbawienia innym” – do realizacji tych marzeń konsekwentnie dąży Zespół Full of Grace.

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks.Proboszcz
sobota, 21 listopada 2009 21:22

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22-11-2009

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie, czyli ministrantów, lektorów, scholii na spotkanie po mszy św. o godz. 1100 na plebanii i bardzo prosimy o obecność.

W poniedziałek spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla kl. II gimnazjalnych. Pierwsza część kl. II A o godz. 1430 druga część klasy o godz. 1500. Pierwsza część kl. II B o godz. 1530, druga część klasy o godz. 1600. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa, zwolnieni są tylko ci, którzy uczestniczą w spotkaniach formacyjnych Ruchu Światło-Życie.

We wtorek, wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja, kapłana i Towarzyszy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przedstawiajmy przez jej wstawiennictwo nasze modlitwy Chrystusowi.

Bóg zapłać 18 rodzinom i pojedynczym osobom za ofiarę na inwestycje parafialne.

Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom roli Hyćkowej za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę zł. W najbliższym tygodniu prosimy by zatroszczyli się o czystość kościoła, otoczenia i parkingu mieszkańcy roli Bachorzowej.

Nieszczęście pożaru dotknęło naszych parafian Bernadetę i Kazimierza Śmietana z roli Wirtelowej Dolnej,     w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary na ich wsparcie w trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli, zechciejmy okazać chrześcijańskie miłosierdzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

Tygodnik „Ola i Jaś” pomaga dzieciom zrozumieć co to znaczy, że Jezus jest Królem i zawiera pierwszą część elementów na lampion adwentowy.

„Cuda i Łaski Boże” poświęcone są tajemnicy śmierci. Znajdziemy tam relacje tych, którzy byli świadkami ludzkiego umierania, a wśród nich jest świadectwo naszego rodaka ks. Stanisława Kowalika o śmierci swojego ojca.

„Źródło” wprowadza nas w dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla, zawiera także artykuł pt. „I ty zacznij się modlić przed jedzeniem” ukazujący znaczenie tej modlitwy.

„Mały Gość Niedzielny” przybliża czytelnikom postać Świętego, który będzie patronem tegorocznych rorat. Znajdziemy także przypomnienie o wartości modlitwy i propozycję podjęcia szczególnej modlitwy za kapłanów, oraz artykuły o różnorakiej tematyce np. o jedynym Polaku, który gra w najlepszej koszykarskiej lidze świata, czy o władcy, który sam się ukoronował.

Sięgając po „Gościa Niedzielnego” czytelnicy mogą zapoznać się z historią internetu, oraz jego znaczeniem    w życiu współczesnego człowieka.

„Opuścił tonącą łódź” to artykuł „Gościa” o powodach przejścia jednego z najpopularniejszych brytyjskich pisarzy z anglikanizmu na katolicyzm.

FIARODAWCY NA REMONTY PARAFIALNE

Maria i Karol Jankowscy r. Gizowa